Založit webové stránky nebo eShop

Vítáme Vás na stránkách kynologického klubu Zbraslav u Brna

O nás

 

KYNOLOGICKÝ KLUB ZBRASLAV U BRNA

přeje všem nadšencům kynologie mnoho krásných chvil se svým psím kamarádem.

 


Kynologický klub - Základní organice č. 10308 – spolek - Zbraslav u Brna  je zaregistrován u Moravskoslezského kynologického svazu (MSKS).

 

MSKS je dobrovolným občanským sdružením, které sdružuje zájemce především o sportovní výcvik psů, ale i výcvik záchranářských a lavinářských psů, dále agility a jemu podobných dalších zábavných aktivit.

MSKS je členem Českomoravské kynologické unie (ČMKU), která zastupuje celou českou kynologii u mezinárodní kynologické federace FCI.

Náš klub je specifický zejména svou členskou základnou. Naši členové jsou ze všech koutů české republiky, ale i Slovenska a Jersey. Téměř všichni jsou účastníci mistrovství světa psů všech plemen nebo mistrovství světa německých ovčáků, belgických ovčáků nebo alespoň jejich výběrových soutěží, popř. mistrovství republiky německých ovčáků. Psi těchto členů mají složeny ve většině případů ty nejvyšší zkoušky z výkonu. Jsou však mezi námi i takoví, jejichž psí miláčci dosahují výrazných úspěchů i na poli výstavním. Mezi našimi psy najdete chovné psy, feny i jejich potomky.

Vzhledem k výše popsanému, výcvik psů neprobíhá pravidelně na Zbraslavi, ale členové naší organizace cvičí většinou v místě bydliště a setkáváme se nahodile v různých kynologických klubech, kde si předáváme zkušenosti přímo při praktickém výcviku.


V roce 2016budeme pořadateli několika výstav, víkendových i týdenních soustředění, seminářů a pravděpodobně uspořádáme i zkoušky a soutěže dle mezinárodního i národního zkušebního řádu.

Cvičiště má rozlohu prozatím 80 x 60 m a v jarním období jej budeme dále rozšiřovat až na rozlohu minimálně fotbalového stadionu. Jeho povrch sice není ideální, ale vzhledem k tomu, že jsme na Vysočině, zázraky neděláme , ale snažíme se o co nejlepší úpravu.

Poskytujeme ubytování v 8 nových bungalovech, které jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a malou kuchyňkou, lednicí a televizí.

Další ubytovací kapacity máme v ubytovně pro asi 30 osob, kde je taktéž vybavená kuchyňka, v některých pokojích televize a možnost připojení k internetu.

Nabídnout můžeme i posezení v naší útulné klubovně pro cca 30 osob.

I zde můžete využít připojení k internetu. V případě příznivého počasí je možné využít venkovního posezení před klubovnou. Nabídneme ohniště těm, kteří si rádi zazpívají u táboráku při opékání špekáčků. K dispozici je i venkovní udírna.

Zveme všechny kynology k návštěvě našeho cvičiště a využití všech jeho součástí.

Kynologický klub Zbraslav sousedí s areálem MSKS.

TOPlist